a         

Zespół   B.O.R.Y. czyli Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, jest zespołem, który powstał bardzo spontanicznie. Początkowo Tomasz "BORY" Borkowski występował solo a we wrześniu 2004 roku wraz z nim na scenie pojawił się  Adam "ENTRANT" Papliński, który wzbogacił brzmienie sceniczne Tomka o dźwięk harmonijki ustnej oraz innych idiofonów języczkowych. Szybko jednak bo już w lutym 2005 r. do duetu dołączył Piotr "BLADY"  Adamiecki, który wspomógł duet jako gitarzysta basowy. W  lipcu 2005 Tomek (Bory) zaprosił do współpracy "młodą krew" Marka Jusińskiego, który zasiadł za tzw. garami a już jesienią 2005 roku zespół zyskał czaru i wdzięku za sprawą Justyny Lewandowskiej, która przyjęła w listopadzie 2005 roku rolę skrzypaczki. 
W tym składzie zespół pokazał się po raz pierwszy oficjalnie na XXV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską RAFA 2005 w Radomiu zdobywając I nagrodę. Kolejne zmiany z składzie zespołu miały miejsce w styczniu 2006 roku wtedy to miejsce basisty zajął Tomek "MIĄDEK" Miądowicz, a następnie w listopadzie 2006 r. jego miejsce zajął Paweł Barszczewicz.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Polski, ale spotkali się wszyscy w Warszawie i dlatego na co dzień możecie ich usłyszeć głównie w warszawskich tawernach żeglarskich. Koncertują jednak nie tylko w stolicy ale i w całym kraju. Zespół wykonuje muzykę i piosenki o tematyce żeglarskiej nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do country, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Gramy w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych (integracyjnych), piknikach i nie tylko. Szczegółowy program koncertów znajdziecie w dziale KONCERTY.

A tutaj możecie zobaczyć RIDER zespołu.

Podsumowując, na obecną chwilę skład zespołu klaruje się następująco:

(chcąc dowiedzieć się więcej o poszczególnych członkach zespołu kliknij na zdjęcie)

 
  Tomek „BORY” Borkowski – gitara akustyczna, śpiew  
 

  Justyna Lewandowska – skrzypce, śpiew

 
  Adam „ENTRANT” Papliński - idiofony języczkowe, drumle, śpiew  
 

Marek „MARECZEK” Jusiński - instrumenty perkusyjne, śpiew

 
  Konrad Załęski - gitara basowa  
 

G R A L I   Z   N A M I :

 
  Paweł Barszczewicz  
 

Tomek "MIODEK" Miądowicz

 
 

Piotr "BLADY" ADAMIECKI